سؤالات متداول

چگونه در ونسی وام دریافت می‌کنم؟
در صفحه اصلی وب سایت و از طریق ماشین حساب می‌توانید مبلغ وام مورد نظر خود را به تومان وارد نموده و مقدار تضمینی که برای دریافت وام به آن نیاز دارید را مشاهده نمایید. درصورتی که تمایل به دریافت این وام داشتید، می‌توانید از طریق دکمه ثبت نام و با یک شماره موبایل وارد داشبورد شده و مراحل دریافت وام را طی نمایید.
چه رمز ارزهایی به عنوان تضمین در ونسی پذیرفته می‌شوند؟
همیشه از طریق ماشین حساب موجود در وب‌سایت و پنل داشبورد می‌توانید رمز ارزهای پشتیبانی‌ شده توسط ونسی را مشاهده کنید که در صدد هستیم این تضمین‌ها را افزایش دهیم.
چه مبلغی می‌توانم وام بگیرم؟
سقف مبلغ پرداختی در حال حاضر 40 میلیون تومان است و حداقل مبلغی که می‌توانید برای آن درخواست بدهید 5 میلیون تومان است. افراد خوش حساب می‌توانند در ونسی برای دفعات آتی تا سقف 150 میلیون تومان وام دریافت نمایند.
اگر در بازپرداخت اقساط دیرکرد داشته باشم جریمه می‌شوم؟
ونسی پیش از موعد پرداخت هر قسط، از طریق پیامک حاوی لینک پرداخت، سررسید اقساط را به کاربران یادآوری می‌کند. از تاریخ سررسید، کاربر ده روز برای پرداخت قسط خود بدون جریمه دیرکرد مهلت دارد. از آن جایی که جریمه دیرکرد برای پرداخت اقساط وجود ندارد و تنها تضمین مورد نیاز برای دریافت وام، دارایی کاربر است و ضامن معتبر برای دریافت وام درخواست نمی‌شود، پس از مهلت ده روز از تاریخ سررسید، دارایی تضمین نقد خواهد شد.
بازه بازپرداخت مبلغ وام چقدر است؟
در حال حاضر این سقف نه ماه می‌باشد. مشتریان خوش حساب می‌توانند این زمان را برای وام بعدی تا سقف 24 ماه افزایش دهند.
برای دریافت وام چه تضامینی لازم است؟
تنها تضمین لازم برای دریافت وام که در ونسی دریافت می‌شود رمز ارزهای مورد پذیرش است و نیاز به چک، سفته و سایر تضامین معمول نیست.
چند برابر مبلغ وام باید تضمین قرار دهم؟
با توجه به نوسانات بازار رمز ارز، برای دریافت وام لازم است بین  1.5 تا 2 برابر مبلغ وام رمز ارز به عنوان تضمین قرار دهید.
در چه صورتی تضمین من نقد می‌شود؟
اگر جمع اقساط باقی مانده برابر با 90 درصد ارزش ریالی تضمین باشد، ونسی به شما اخطار نقد شوندگی خواهد داد و هر زمان که مجموع اقساط شما با ارزش ریالی تضمین برابر شد، ضمانت شما نقد می‌شود.
محدوده امن: ارزش ریالی تضمین > جمع اقساط باقی مانده
نقد شدن تضمین: ارزش ریالی تضمین = جمع اقساط باقیمانده
چه زمانی تضمین آزاد می‌شود؟
پس از بازپرداخت اقساط، مبلغ بلوکه شده در کیف پول شما آزاد شده و می‌توانید مجددا وام بگیرید یا رمز ارز خود را به سایر کیف پول‌هایتان منتقل نمایید.
برای دریافت وام، مبلغ رمز ارزی که به عنوان ضمانت قرار می‌دهم به کجا منتقل می‌شود؟
برای تضمین مبلغ  وام، برای شما نزد ونسی یک کیف پول ایجاد می‌شود که شما میزان رمز ارز مد نظر را به کیف پول خود نزد ونسی منتقل کنید و همچنان شما مالک آن هستید و تنها با امضای قرارداد، این مبلغ در کیف پول شما توسط ونسی بلوکه می‌شود.
اگر رمز ارز من نزد یکی از صرافی‌های طرف قراراداد ونسی باشد، نیاز به انتقال آن هست؟
بله، اما کارمزدی بابت انتقال آن نمی‌پردازید.
بعد از تسویه وام، برای برداشت رمز ارز از کیف پول ونسی نیاز به پرداخت کارمزد است؟
اگر بخواهید این مبلغ را به یک صرافی طرف قرارداد منتقل نمایید کارمزد آن صفر خواهد بود؛ در غیر این صورت شما تنها کارمزد شبکه را پرداخت خواهید نمود و ونسی کارمزدی دریافت نمی‌نماید.
برای دریافت مبلغ وام مورد نظر چه روش‌هایی وجود دارد؟
شما می‌توانید با معرفی یک شماره شبا و یا کارت مبلغ را به صورت ریالی دریافت نمایید. همچنین به زودی روش‌های جدیدی برای دریافت وام اضافه خواهد شد که از طریق داشبورد قابل مشاهده می‌باشد.
دریافت وام چقدر زمان می‌برد؟
چنانچه مراحل دریافت وام را بر اساس مدل ارائه شده طی نمایید بین 1 تا 3 روز کاری زمان خواهد برد تا وام خود را دریافت نمایید. این زمان در دفعات آتی کمتر خواهد شد.
مراحل دریافت وام چیست؟
برای دریافت وام پس از ثبت نام در ونسی لازم است ابتدا مراحل احراز هویت را طی نمایید و هویت شما توسط ونسی تایید شود. در ادامه مبلغ وام و نوع تضمین را از طریق ماشین حساب انتخاب نموده و در گام بعد محل دریافت را انتخاب می‌کنید. در قدم بعد لازم است مبلغ تضمین مورد نظر را به کیف پول خود در ونسی منتقل نمایید. در انتها پس از امضای قرارداد، مبلغ مورد نظر را به روشی که انتخاب نموده‌اید دریافت خواهید کرد.
چگونه مبلغ اقساط را پرداخت نمایم؟
با ورود به پنل خود نزد ونسی و بخش اقساط می‌توانید اقساط جاری، اقساط پرداخت شده و اقساط باقی مانده را مشاهده نمایید و با کلیک بر روی دکمه بازپرداخت و ورود به درگاه پرداخت، قسط خود را پرداخت کنید.
اگر پرداخت قسط خود را فراموش کنم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟
برای کمک به یادآوری اقساط، ونسی همواره یک روز قبل از موعد بازپرداخت به شما یک پیامک یادآوری حاوی لینک پرداخت ارسال می‌نماید، که شما می‌توانید از طریق آن اقدام به بازپرداخت قسط خود نمایید.
آیا برای دریافت وام پیش پرداخت لازم است؟
خیر، ونسی سیاستی مبنی بر دریافت پیش پرداخت نخواهد داشت؛ به این معنا که شما هر مبلغی که درخواست بدهید، عیناً همان مبلغ را دریافت می‌کنید.
برای احراز هویت چه مدارکی لازم است؟
ونسی برای احراز هویت کاربران خود تاریخ تولد، کد ملی، کد پستی، آدرس محل سکونت و تصویر پشت و روی کارت ملی را دریافت می‌نماید.
آیا می‌توانم مبلغ دریافتی را زودتر از موعد تسویه نمایم؟
بله، هرزمانی پس از دریافت مبلغ وام می‌توانید آن را تسویه کنید.
آیا می‌توانم ابتدا احراز هویت را تکمیل نمایم و سپس هر زمانی که خواستم اقدام به دریافت وام نمایم؟
بله، پیشنهاد می‌شود پس از ورود به داشبورد ونسی ابتدا فرایند احراز هویت را برای یک بار طی نمایید و سپس هر زمان که خواستید برای دریافت وام درخواست بدهید.
هنوز جواب سؤالاتم را نگرفتم؟
اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می‌توانید از طریق گفتگوی آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.